Приморська ОТГ на 70 місці з 366 в рейтингу фінансової спроможності

Спроможність кожної об’єднаної громади залежить від чотирьох ключових критеріїв – її чисельності, питомої ваги базової дотації у структурі доходів, капітальних видатків на 1-го мешканця (без субвенцій із держбюджету), а також – витрат на утримання управлінського апарату. Так Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко прокоментував  рейтинг ОТГ, укладений експертами Центрального офісу реформ при Мінрегіоні, з огляду на здійснений моніторинг фінансової спроможності 366 об’єднаних громад.

Отже, Приморська ОТГ в загальному рейтингу на 70 місці та на 3 місці по Запорізькій області, виходячи з даних проведеного аналізу. Ще декілька цікавих фактів з аналізу:

 

Довідково

Моніторинг фінансової спроможності ОТГ здійснено експертною Групою фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні.

Оцінку фінансової спроможності 366-ти ОТГ проведено на підставі результатів моніторингу виконання місцевих бюджетів за І півріччя 2017 року та за чотирма основними показниками, які відображають:

–  власні доходи на 1-го мешканця;

– рівень дотаційності бюджетів (питома вага базової/реверсної дотації у доходах);

–  питому вагу видатків на утримання апарату управління у власних ресурсах ОТГ (без трансфертів з державного бюджету);

– капітальні видатки на 1-го мешканця (без субвенцій з державного бюджету).

На підставі зазначених показників сформовано загальний рейтинг ОТГ.

З моніторингом фінансової спроможності 366 об’єднаних громад за перше півріччя 2017 року можна ознайомитись за посиланням http://www.minregion.gov.ua/wp-content/uploads/2017/07/Otsinka-fin-spromozhn-366-OTG-vlasni.pdf

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *