Виконком Приморської міської ради звернувся до депутатів Запорізької обласної ради та голови Запорізької обласної державної адміністрації

Ми, члени виконавчого комітету Приморської міської ради Запорізької області, наполягаємо на терміновому врегулюванні питання передачі до бюджету Приморської міської об’єднаної територіальної громади Запорізької області з обласного бюджету, «Дотації з місцевого бюджету іншим місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету» у сумі 3 022 800.грн. При формуванні місцевого бюджету Приморська міська рада керувалась рішенням Запорізької обласної ради від 30.11.2017 № 63 «Про обласний бюджет на 2018 рік», згідно якого для утримання закладів освіти та охорони здоров’я передбачалось передача з обласного бюджету до бюджету Приморської об’єднаної територіальної громади «Дотації з місцевого бюджету іншим місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету» у сумі 3 022 800 грн. Дані кошти було заплановано використати на виплату заробітної плати та нарахувань на неї технічного персоналу загальноосвітніх шкіл (далі ЗОШ) громади в повному обсязі. Щоб повністю забезпечити заробітною платою технічний персонал ЗОШ в місцевому бюджеті було передбачено ще 1 868 551 грн. власних коштів. Бюджет Приморської міської об’єднаної територіальної громади станом на 01.01.2018 року був збалансований, проте відповідно до рішення Запорізької обласної ради від 25.01.2018 року №10 «Про внесення змін і доповнень до рішення обласної ради від 30.11.2017 № 63 «Про обласний бюджет на 2018 рік» дохідну частину загального фонду бюджету об’єднаної територіальної громади було зменшено на суму 1 924 800 грн. по коду 41040200 «Дотації з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету» та видаткову частину по КПКВКМБ 0111020 Надання загальної середньої освіти загальноосвітніми навчальними закладами (в т. ч. школою, дитячим садком, інтернатом при школі), спеціалізованими школами, ліцеями, гімназіями, колегіумами». Таке рішення Запорізької обласної ради має досить істотний вплив на функціонування громади, адже потребує від Приморської міської ради пошуку в бюджеті ОТГ додаткових вільних коштів, які громада мала б направити на розвиток території.

Враховуючи вищевикладене, з метою забезпечення стабільної роботи ЗОШ громади та недопущення створення заборгованості заробітної плати працівників, просимо Вас:

  • забезпечити терміновий розгляд і прийняття проекту рішення «Про внесення змін та доповнень до рішення Запорізької обласної ради від 30.11.2017р. № 603 «Про обласний бюджет на 2018рік», в частині розподілу додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я», а саме викласти їх в редакції яка була прийнята 30.11.2017р.
  • надати Приморській міській раді Запорізької області, порядок розподілу додаткової дотації, між місцевими бюджетами Запорізької області.

З рішенням можна ознайомитись за цим посиланням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *