“Купальські вогні” в парку “Ювілейний”

Ввечорі 7 липня приморці поспішали на берег річки Обіточна, аби разом відзначити купальське свято  «Купальські вогні». Івана Купала – одне з найбільш древніх і містичних слов’янських свят. Відзначають в ніч з 6 на 7 липня.

В парку «Ювілейний», де проходило святкування, розмістилися: концертний майданчик, ігрові куточки для малюків з атракціонами, торгівельні точки з різноманітними ласощами, майстер клас з вінкоплетіння від майстринь з села Підспір’я, продаж декоративних віночків, майстер-клас з аквагриму.

У святковій концертній програмі прийняли участь творчі колективи Приморського міського будинку культури та  сільських клубних закладів з Новоолексіївки, Петрівки, Лозуватки, Банівки, Єлизаветівки, Преслава та Юр’ївки.

В затишному парку, біля самої річки зібралися більше тисячи глядачів – місцеві жителі та гості міста. Вони мали змогу побачити українські веселі, запальні танці з рушниками та з купальськими віночками, купальські чуттєві обрядові пісні, виступ колективу з яскравими циганськими піснями.

Глядачі прийняли участь  у конкурсах «Найдовша дівоча коса», «Найгарніший купальський віночок»,  «Найсильніший парубок», «Конкурс закоханих пар». Переможці отримали  заслужені подарунки.

Далі естафету свята перейняли славні запорізькі козаки з острова Хортиця. Під гучні оплески глядачів, жартома, ніби граючись, вони показали свою козацьку спритність, майстерне володіння козацькою зброєю.

Не менш видовищним був виступ артистів фаєр-шоу StarkBlaze. У нічній темряві, на фоні блискучої гладі річки, динамічні вогняні малюнки виглядали просто феєрично.

Особливого колориту святу додали традиційне пускання дівчатами віночків на воду та стрибання закоханих пар через багаття.

Завершилося купальське свято дискотекою до пізньої ночі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *