НУШ – це цікава, практикоорієнтована, безпечна і дружня до дитини школа. А для батьків вона – відкрита, чесна і націлена на співпрацю.

Саме такими уже 1 вересня 2018 року всі школи країни зустрінуть нових першокласників та їхніх батьків. Особливістю Нової української школи є організація такого освітнього середовища, що сприятиме вільному розвитку творчої особистості дитини. Тому в НУШ діти часто навчатимуться, граючись. Це означає, що вони опановуватимуть той самий навчальний матеріал, але в інший спосіб. Вчителю не потрібно буде більшість часу розповідати щось класу, стоячи біля дошки. Через гру (тобто моделювання ситуацій із додаванням руху, гумору й творчих завдань) учні зможуть дізнатись набагато більше.
Освітній простір організовується таким чином, щоб учитель міг спостерігати за діяльністю дітей в усіх осередках, діти мали можливість безпечно переміщуватися і було місце для зберігання особистих речей. Тому рекомендується для учнів початкових класів створити 8 навчальних осередків.

Дуже складно передбачити, у якому світі житимуть наші діти – адже він швидко змінюється. Проте із впевненістю можна сказати, що їм потрібно буде вміти працювати в команді й співпрацювати. Саме тому значну частину навчального часу в НУШ буде присвячено роботі в групі. Причому школярі не просто разом розв’язуватимуть, наприклад, математичні приклади, а робитимуть проекти і спільно шукатимуть рішення проблем. Організація освітнього простору навчального кабінету потребує широкого використання нових ІТ-технологій, нових мультимедійних засобів навчання, оновлення навчального обладнання тощо.
Щоб описане вище навчання стало можливим, учні мають перебувати в новому освітньому середовищі. У Приморскій ОТГ 7 перших класів, в яких буде навчатися 183 учні. Тому з місцевого бюджету міської ради були виділені кошти у розмірі 700 тис. грн. та отримані кошти з державного бюджету у сумі 471 042 грн. на обладнання для 1 класів. Це – парти-трансформери, які можна легко пересунути для роботи в групах, нова техніка і розвивальні ігри. Кожен клас буде забезпечений меблями, дошками і посібниками. Батькам не потрібно буде це закуповувати, а школи зобов’язані звітувати про використані кошти на своїх сайтах.

На даний момент майже усіма школами Приморської громади дані кошти використані, виконуються ремонтні роботи у кабінетах перших класів, які з нетерпінням чекають на своїх учнів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: