Проблеми екології обговорювалися за «круглим столом» у Приморській райраді

Нещодавно в Приморській райраді за участю представників громадської організації «Екологія і соціальний захист Приморського району» та Бердянського управління ГУ ГФС у Запорізькій області відбувся «круглий стіл» щодо вирішення проблем та збереження екологічності оточуючого середовища Приморського району.
На зустрічі були присутні керівники району, міська влада, голови сільських рад, депутати, підприємці, фермера і громадськість.
Керівник громадської організації «Екологія і соціальний захист Приморського району» Наталя Лякішева визначила основні екологічні проблеми Приморського району, а саме: криза з берегоукріплення Азовського моря, злиття моря з лиманом, засипка лиманів будівельним сміттям, підвищення солоності Азовського моря, забруднення морського берега пластиком та іншим сміттям, активізація господарської діяльності на косі «Обіточній».
Екокультура – це внутрішнє виховання і мотивація кожної людини вести розумний спосіб життя і як можна менше шкодити природі. Тільки об’єднання зусиль держави і громадських сил для вирішення екологічних проблем зможуть дати реальний результат.
Збереження екологічності навколишнього середовища – це основний пріоритет будь-якого цивілізованого суспільства, – наголосила начальник Бердянського управління ГУ ДФС у Запорізькій області Оксана Федорова.
Поряд з багатьма іншими інструментами, що допомагають в досягненні цієї мети, не можна забувати про один з основних – сумлінної сплати екологічного податку.
Посадовець підкреслила, що саме екологічний податок є проявом свідомого ставлення суспільства до збереження навколишнього середовища. Його сплата сприяє скороченню шкідливих викидів підприємств і збільшення фінансування спрямованих на поліпшення екології.
Оксана Федорова зазначила, що сплата екологічного податку здійснюється на рахунки, відкриті в органах казначейства, і розподіляється в співвідношенні, визначеному Бюджетним кодексом України, а саме:
45 відсотків спрямовується – до загального фонду державного бюджету;
55 відсотків – до спеціального фонду місцевих бюджетів, з них:
• в сільські, селищні, міські бюджети і бюджети ОТГ надходить 25 відсотків податкових відрахувань;
• в обласні бюджети – 30 відсотків.
Тобто, кошти, які надходять до місцевих бюджетів, залишаються в розпорядженні в місцевих органів влади, що дає можливість використовувати їх на розвиток міста, задоволення потреб громад.
Керівник фіскальної служби повідомила, що на даний момент в Приморському регіоні на обліку перебуває 61 платник екологічного податку.
За 10 місяців 2018 року ці суб’єкти господарювання заплатили майже 147 тис. грн., з них – 55 відсотків, а саме 80,84 тис. грн. надійшло до місцевого бюджету. Що майже на 22 відсотка, або на 14,5 тис. більше ніж надходження попереднього періоду.
Оксана Федорова довела до присутніх хто є платниками екологічного податку та хто звільняється від сплати екологічного податку за тимчасове розміщення (зберігання) відходів. Зупинилася більш детально на деяких питаннях з адміністрування екологічного податку, на об’єктах оподаткування та ставках податку. Зазначила, що декларація подається платниками щокварталу за місцем розташування об’єктів, де було скоєно викид, скидання або розміщення забруднюючих речовин.
На завершення начальник Бердянського управління ще раз акцентувала увагу всіх присутніх на необхідності своєчасної та сумлінної сплати екологічного податку. Оскільки саме він є тим компенсатором, який дозволяє мінімізувати негативний вплив на навколишнє середовище.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: