Позитивний досвід об’єднання Веселівської громади

У четвер ініціативна група з депутатів, представників міської ради та жителів міста відвідала Веселе, мешканці якого люб’язно погодились поділитись досвідом та розказали як змінилось їхнє життя після утворення Веселівської селищної об’єднаної громади. 

Громада була створена однією із перших, вибори там пройшли 25 жовтня 2015 року. І вже сьогодні є чим пишатись. Чисельність складає 12938 осіб, з яких 10025 чоловік – це міське населення і майже 3000 сільського.  Чисельність майбутньої Приморської міської громади не дуже відрізняється від Веселівської, в тому числі і за розподілом міського і сільського населення.  Тому саме цю громаду ми можемо взяти для прикладу. До громади увійшли 9 населених пунктів. У результаті об’єднання зріс обсяг власних доходів місцевого бюджету з 6,5 мільйонів до 21 мільйона. Основним джерелом фінансування є податок на доходи фізичних осіб – 9,5 млн, наступними стали єдиний податок та плата за землю – по 3,5 млн. Веселівська громада на 91% забезпечена власними коштами і 9% складає базова дотація від державного бюджету. Тому сміливо можна сказати, що громада здатна забезпечити своє існування на достойному рівні самостійно. Після об’єднання були отримані освітня і медична субвенції. Обіцяна державою субвенція на формування інфраструктури також надана в повному обсязі та склала 7,7 мільйонів. Це вперше за 25 років держава надала фінанси на розвиток.

{oziogallery 495}

Нові перспективи отримали аграрний сектор. Успішно функціонує соціальна сфера, до якої входить лікарня, пожежна частина, три дитячі садки, музична та загальноосвітні школи. Але що кидається в очі коли вперше потрапляєш у Веселе, так це відремонтовані дороги, тротуари вимощені плиткою власного виробництва та освітлені вулиці. Відремонтовані школи та дитячі садочки, новенький будинок культури – все це не мрія, це реальність у Веселівській громаді. Новий формат дає жителям нові ідеї для розвитку території та бізнесу. 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *