Протокол громадських слухань містобудівної документації «Внесення змін в Генеральний план міста Приморськ Запорізької області»

Громадські слухання розпочались 27 грудня 2016р. о 15:15 год. в приміщенні районної державної адміністрації за адресою: м. Приморськ, вул. Банкова, 110.

Для участі у громадських слуханнях зареєструвались 51 особа.

Виступила: міський голова Божкова Олена Анатоліївна, яка запропонувала відкрити захід – громадські слухання про внесення змін в Генеральний план міста Приморськ з виконання гімну.

Божкова О.А. запропонувала обрати:

Головуючим громадських слухань:  Божкову Олену Анатоліївну, міського голову .

Секретарем громадських слухань: Дянкова Івана Дмитровича.

Пропозиції та зауваження відсутні.

Божкова О.А. запропонувала наступний порядок денний.

1.Презентація проекту «Внесення змін в Генеральний план міста Приморськ. Доповідає начальник відділу містобудування та архітектури Бучакчийський М.І. – 15-20хв.

2.Відповіді на запитання з зали – на запитання до 1 хв. на відповідь до 2 хв.

Закінчення заходу о 16.30 год.

Зауваження та пропозиції відсутні.

Виступила: міський голова Божкова О.А.

Шановна громадо! Генеральний план місті Приморськ в нас багатостраждальний, він не перший рік вже в розробці. У зв’язку зі змінами в законодавстві, ми не можемо рухатися по залученню інвестицій в курортну сферу на повну силу в місті Приморськ без внесення змін в генеральний план. Робота, що була проведена дуже об’ємна, вона проводилась багато років. І тому інколи наш генеральний план не встигав за змінами в законодавстві щодо вимог до містобудівної документації. Влітку проводилась робота по врахуванню державних інтересів в проекті змін до генерального плану м. Приморськ.

Сьогодні Вашій увазі представлено проект містобудівної документації «Внесення змін в Генеральний план міста Приморськ Запорізької області». Це праця не тільки міської ради, а в першу чергу депутатського корпусу міської ради 6 та 7 скликань, керівників баз відпочинку, які приймали участь і вносили свої пропозиції, авторського колективу Українського державного проектного інституту «Укрміськбудпроект» м. Харкова. Нажаль не змогли сьогодні приїхати розробники, тому доповідатиме Бучакчийський Микола  Іванович – начальник відділу містобудування і архітектури. Проект містобудівної документації «Внесення змін в Генеральний план м. Приморськ» було розглянуто на архітектурно-містобудівній раді при Управлінні містобудування та архітектури облдержадміністрації в м. Запоріжжя, рекомендовано до затвердження та погоджено. Це означає, що містобудівна документація виконана на професійному рівні та відповідає всім вимогам містобудівного законодавства.

На громадських слуханнях виступили:

Бучакчийський Микола Іванович – начальник відділу містобудування та архітектури (доповідь додається).

Головуючий Божкова О.А. зауважила, що всі громадяни мали можливість ознайомитись з проектом та надати свої пропозиції і зауваження. Проект генерального плану був розміщений на офіційному сайті міської ради і в приміщенні виконавчого комітету протягом шести місяців. Тому кожен бажаючий мав можливість долучитися до обговорення проекту внесення змін в генеральний план м. Приморськ. Тільки що ми почули пояснювальну записку, в залі представленні основні креслення. Те що на них відображено, це змінення та розширення південної частини міста. Ці зміни передбачають розвиток курортної сфери, а саме можливість будівництва баз відпочинку сімейного типу на невеликих ділянках по 10 соток, і всі фізичні особи-підприємці та юридичні особи, хто бажає, зможуть прийняти участь у розвитку цієї території. З розвитком курортної сфери ми отримуємо нові робочі місця, розвиток сфери обслуговування та транспортної розв’язки.

Візірський Іван Володимирович, який приймав участь у всіх етапах розробки проекту внесення змін в генеральний план м. Приморськ, доповнив доповідь Бучакчийського М.І. Він розповів про всі пропозиції, які були внесенні на містобудівній раді в м. Запоріжжя, а саме створення об’їзної дороги та затвердження санітарних зон. Зазначив, що в цілому члени містобудівної ради були задоволенні якістю виготовленого проекту та не виявили суттєвих недоліків.

Божкова О.А.: давайте перейдемо до пропозицій та зауважень, які виникли сьогодні під час обговорення:

Запитання: гр.  Чи будуть передбачені проходи до моря?

Відповідь: Бучакчийський М.І. – Проходи до моря – це сервітути, які передбачені генеральним планом для проходу громадян між базами відпочинку ДОУ «Волна» – ХПП; КП «Зоря» – б/в «Феросплавщик»; б/в «Лазурная» – б/в «Таврія»; б/в «Мрія» – б/в «Морський Прибій»; б/в «Дюна» – б/в «Магнолія»; ТОК «Перлина» – б/в «Титан», б/в «Орбіта» – б/в «Мотор»; Старий Пляж, ДОТ «Червоні вітрила» – ДОТ «Червоні вітрила2», б/в«Сонячна» – «Автотурист».

Божкова О.А.: Ми з розробниками обирали такі місця, де є можливість прибрати забори та створити проходи для громадян. Керівництву кожного оздоровчого закладу відомо про наміри створення таких сервітутів і на момент розроблення проекту землі під ними не перебувають у приватній власності.

Запитання: гр. Старун С.М. – у доповіді було вказано, що в місті будуть розвиватись 3 форми господарства: будівництво, курортно-оздоровча сфера і обслуговування. Що ви маєте на увазі під першим, просто будівництво чи будівництво баз відпочинку, домобудівного комбінату, ЖБК?

Відповідь: Божкова О.А. – в даному випадку малось на увазі, що ці три галузі почнуть розвиватись з прийняттям змін до генерального плану. В першу чергу буде відбуватись забудова другої сторони вулиці Курортна, будівництво баз відпочинку сімейного типу. Проектом також передбачені території для багатоквартирної та індивідуальної садибної забудови. В проекті ми працювали над тією частиною міста, яка раніше не входила в межі міста і на старому генеральному плані не відображена, і тільки з 1995р., а потім розширилась і з 2009 року увійшла у наші межі.

Запитання: гр. Онишко О.В. –  питання по захисній зоні?

Відповідь: Божкова О.А. – окремими проектами будуть розроблені захисна, водоохоронна і берегозахисна зони, а також зонування на основі затверджених змін до генерального плану.

Запитання: гр. Старун С.М. – чи закладено розвиток повітряного, водного та залізно-дорожнього транспорту?

Відповідь: Божкова О.А. – проектом не передбачено розвитку повітряного, морського та залізно-дорожнього транспорту.

Запитання: гр. Гридько О.О. – Скажіть, розмір ширини дороги по вулиці Курортній залишиться незмінний, чи передбачено можливість для її розширення?

Відповідь: Візірський І.В. – Рішення по зміненню ширини дороги не приймалось, тобто вона залишиться без змін.

Гридько О.О. – хочу відмітити, що на сьогоднішній момент, влітку, коли ми їдемо по вулиці Курорній дорога вже вузька.

Божкова О.А. – генеральним планом передбачено влаштування декількох вулиць як паралельно вулиці Курорній, так і перпендикулярно, адже там планується будівництво об’єктів в декілька черг, і це дозволить розгрузити вул. Курортну від транспорту.

Гридько О.О. – якщо вулиці будуть розміщуватись паралельно та перпендикулярно вул. Курортній, нам слід поміркувати над тим, щоб зробити вулицю Курортну та паралельну їй вулицями з одностороннім рухом. В нас вже були нещасні випадки…

Дянков І.Д. – це не швидкісні дороги, адже це зона відпочинку, будуть встановлені знаки обмеження швидкості для запобігання таких ситуацій.

Запитання: гр. Хатьонченко Б.В. – скажіть, будь ласка, які розрахункові показники по відношенню до нормативних закладено по озелененню всіх видів, а саме спеціальних, загального користування, рекреаційного?

Відповідь: Божкова О.А. – проектним інститутом не робились розрахунки окремо по кожному виду зелених насаджень.

Хатьонченко Б.В. – я вважаю за необхідне зробити такі розрахунки на 1 мешканця в приміській та міських зонах. Далі, основним генпланом передбачалось винести із житлової зони промислові підприємства, які є джерелом забруднення міста. Зокрема, підприємство «Веста», воно зараз збережено?

Бучакчийський М.І. – зараз ми приймаємо зміни в південну частину міста, по вул. Курортній. Підприємство «Веста» знаходиться на території, яка цим проектом не змінюється.

Божкова О.А. – хочу ще раз підкреслити, що сьогодні ми розглядаємо не весь генеральний план, а лише південну його частину, там де вносились зміни згідно проекту, зокрема в частині вул. Курортна. Те, що в доповіді начальника відділу містобудування і архітектури звучали і інші території, пояснюється таким чином, що розробники намагались зв’язати всю територію міста з тією частиною, яка розроблювалась згідно проекту.

Візірський І.В. – Промислова зона залишилась в основному генеральному плані без змін і вона винесена за місто.

Хатьонченко Б.В. – Скільки часу можна вносити пропозиції після сьогоднішнього обговорення?

Божкова О.А. – ми давали оголошення про те, що вносити свої пропозиції і зауваження можна було з початку обговорень, тобто з 15 листопада по 22 грудня. Більше письмові пропозиції не вносяться. Ви маєте можливість зараз на обговоренні подати свою пропозиції і ми передамо її розробникам. Вони дадуть Вам аргументовану відповідь на Вашу заяву.

Хатьонченко Б.В. –  наскільки я знаю, згідно до закону протягом місяця можна вносити свої пропозиції.

Божкова О.А. – з моменту початку громадських обговорень, початок громадських обговорень був 15 листопада. У зв’язку з тим, що ми подовжували громадські обговорення, пройшло більше місяця.

Бучакчийський М.І. – коли ми будемо детально розроблювати ту частину міста, куди відносяться промислові і транспортні підприємства про які ви кажете, ви зможете внести свої пропозиції по їх розміщенню.

Хатьонченко Б.В. – детальне планування території розроблено чи ні? І буде воно погоджуватись?

Божкова О.А. – детальна забудова тієї частини, яка роблена цим проектом відображена на цих кресленнях, іншої частини міста не буде. Зараз ми очікуємо інвестиції на розвиток громади і одна із найперших наших задач – це розроблення містобудівної документації, яка відповідатиме всім сучасним нормам і вимогам, а саме з детальним планом території, з зонуванням та іншим.

Запитання: гр. Онишко О.В. – я почув питання Гридько О.О. і повністю його підтримую та маю свою пропозицію – вулиця Курортна повинна бути набережною. Та зона, яка на кресленні позначена коричневим, – це  частина  забудови для бізнесу, там треба нарізати дорогу і від неї робити під’їзди к базам. Таке рішення буде вірним. А вул. Курортну викласти плиткою і щоб це була набережна, щоб люди могли ходити і гуляти по ній. Передбачити там фонтани, висадити дерева, поставити лави. Там зараз є пішохідна доріжка, але вона не освітлюється. Закриємо там проїзджу частину і зробимо вулицю повністю пішохідною.

Відповідь: Божкова О.А. – як пропозицію ми передамо її розробникам. Та хочу сказати, що в генеральному плані така набережна передбачена над лиманом. І, наприклад, в Одеській області є лимани хоча вони ширші від наших, але така набережна виглядає дуже привабливо та є зручною. Влаштувавши таку набережну у нас, буде можливість для капітального будівництва і висадки зелених насаджень, встановлення малих архітектурних форм. І якщо враховувати пропозиції Одеського проектного інституту щодо влаштування гідроспоруд, наш берег не залишиться таким як він є сьогодні, то можливим стане на цій набережній розміщувати і атракціони та водні забави. Тому я вважаю, що влаштування набережної на лимані є не поганою ідеєю.

Онишко О.В. – тоді як ми плануємо робити цю набережну по кручах, адже деякі бази вже застроїли там територію. Що це буде за набережна. Друге, ви кажете про можливість капітальної забудови. Я ж не дарма перед цим задавав питання по захисній зоні. Ці гідроспоруди, які передбачені в плані, можливо буде влаштувати без визначення захисних зон? І як ви будете влаштовувати набережну на лимані, якщо на базах відпочинку на тому місці знаходяться тенісний корд і кафе?

Божкова О.А. – проектована набережна над лиманом не доходить до тих місць, про які ви кажете.  Ми внесемо вашу пропозицію і передамо її розробникам.

Запитання: гр. Мангов М.І. – в мене запитання і пропозиція. Питання таке: при будівництві нової курортної лінії якими нормативами керуватимуться забудовники? Бо 10 соток для забудови це мало, може забудовники сусідніх ділянок захочуть зробити одну спільну стіну для своїх будівель. А пропозиція така. Зараз досипають лиман, щоб розширити дорогу на Центральний пляж, тим самим ми вбиваємо екологічну систему лиману. Може це багато коштує, але чи можемо ми зробити платформу на палях для того, щоб зробити там стоянку для автомобілів. Зробити так, щоб і лиман зберегти, і дати можливість людям під’їхати до Центрального пляжу якомога ближче до води і значно розширити місце.

Відповідь: Божкова О.А. – містобудівні норми для всіх однакові як для фізичних осіб-підприємців, так і для юридичних осіб.

Запитання: гр. Прокопова В.Ю. – що передбачається на території, яка помічена зеленим кольором – зелені насадження? 

Відповідь: Божкова О.А. – на сьогоднішній день ті земля здаються в оренду і там знаходяться рілля. А згідно рішення міської ради об’єднаної територіальної громади там можуть бути і парк, і сосновий бор, або будь-яка інша зелена зона. Оскільки це 500 метрова санітарно-захисна зона, там мають буди зелені насадження, забудова забороняється.

Виступ: гр. Зетченко В.В. – ми всі маємо інтернет, дивимось телевізор, в багатьох курортних містах були. Невже ми не можемо побачити красоту. І в Одеській області, яку вже сьогодні згадували, є міста з набережною, на березі Дніпра, в Херсоні, Миколаєві, в Новій Каховці влаштовані набережні. Що в нас за курортне місто без набережної. Вона повинна бути обов’язково. Раніше генпланом її не передбачили, то зараз нам необхідно визначитись з місцем для її влаштування. Кручі, якщо якась база поставила там споруду, то якось треба їх посунути і зробити набережну. Щоб бази відпочинку виходили на набережну, гуляли там люди, відкривались торгівельні кіоски, проходи з баз виходили на набережну, а вже далі від неї відходили мости на берег моря.

Запитання: Старун С.М. – в мене пропозиція. передбачити місце для аеропорту і морського порту. Генеральним планом передбачається і ріст населення, і розвиток курортної сфери, тому я вважаю необхідним для розвитку таких видів транспорту в Приморську.

Відповідь: Божкова О.А. – генеральним планом передбачено створення яхт-клуба, для морського порту в нас маленька глибина. Проте ми передамо розробникам вашу пропозицію.

Запитання: гр. Дянков Д.І. – чи закладені території для ігрових зон?

Відповідь: Божкова О.А. – ігрові зона в нас передбачені в тому місці, де завжди розміщувався луна-парк, атракціони, це територія 3,4га справа від Центрального пляжу. Вже є пропозиція від інвестора, який готовий будувати розважальний парк в три черги: перша – це басейни і водні атракціони, друга – це паркова зона, а третя зона, яка буде працювати весь рік, «бані народів світу», де під одним дахом будуть знаходитись до 10 різних видів бань.

Запитання: гр. Ганзуля В.В. – питання до розробників, як можна було передбачити яхт-клуб на «Старому пляжі» зліва, де він ніколи не буде влаштований. Ви всі прекрасно розумієте, яка там глибина.

Відповідь: Божкова О.А. – розробка проекту генерального плану Харківським проектним інститутом спиралась також на дослідження та пропозиції Одеського інституту океанології. Там планується розчистка, будівництво гідроспоруд. Я розумію, що на сьогодні багато запланованих об’єктів виглядають скептично, але ж ми приймаємо генплан на перспективу.

Божкова О.А. запропонувала прийняти резолюцію наступного змісту:

Резолюція: проект містобудівної документації «Внесення змін в Генеральний план міста Приморськ Запорізької області» погоджено громадськими обговореннями з наступними пропозиціями:

1. розглянути можливість створення пішохідної зони по вул. Курортна та односторонніх транспортних розв’язок від неї;

2.можливості та перспективи щодо розвитку повітряного та морського транспорту в місті Приморськ.

Резолюцію підтримано одноголосно.

Додаток 1. Доповідь начальника відділу містобудування і архітектури на громадських слуханнях проекту містобудівної документації «Внесення змін в Генеральний план м. Приморськ Запорізької області».

Головуючий громадських слухань                                                             О.А. Божкова

Секретар громадських слухань                                                                   І.Д. Дянков

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: