Аналіз регуляторного впливу проекту рішення Приморської міської ради «Про затвердження нормативно-правових актів з питань відчуження та списання майна, що є комунальною власністю об’єднаної територіальної громади Приморської міської ради»

Регуляторний орган: Приморська міська рада Приморського району Запорізької області

Розробник проекту рішення: юридичний відділ виконавчого апарату Приморської міської ради Приморського району Запорізької області

Розробник аналізу регуляторного впливу: юридичний відділ виконавчого апарату Приморської міської ради Приморського району Запорізької області

Відповідальна особа: начальник юридичного відділу виконавчого апарату Приморської міської ради

Контактний телефон: (06137)7-30-95

  1. Визначення проблеми, яку передбачається розв`язати шляхом регулювання

Даний регуляторний акт спрямований на досягнення чітко визначеної мети – удосконалення механізму вирішення питань, пов’язаних з відчуженням об’єктів комунальної власності.

Даний документ запобігатиме зловживанням та корупційним діям у питаннях, пов’язаних з відчуженням об’єктів комунальної власності Приморської міської об’єднаної територіальної громади Запорізької області.

Впровадження даного регулювання є доцільним у зв’язку з тим, що інших альтернатив розв’язання існуючих завдань не існує.

 

  1. Цілі регулювання

Ціль прийняття даного регуляторного акту безпосередньо пов’язана з вирішенням проблеми, викладеної у попередньому розділі. Даний регуляторний акт спрямований на вирішення проблеми як у цілому, так і її окремих складових.

Даний регуляторний акт приймається з метою досягнення наступних цілей:

– підвищення прозорості дій міської ради при вирішенні питань, пов’язаних з відчуженням об’єктів комунальної власності шляхом встановлення конкретного порядку;

– забезпечення ефективного використання майна комунальної власності;

– відкритість процедури розгляду питань, пов’язаних з об’єктами комунальної власності;

– забезпечення доступності інформації про порядок відчуження об’єктів комунальної власності.

  1. Визначення та оцінка усіх прийнятих альтернативних способів досягнення визначених цілей

Перша альтернатива – залишити дану ситуацію без змін.

        Дана альтернатива є неприйнятною у зв’язку з тим, що цілей правового регулювання не буде досягнуто.

        Друга альтернатива – прийняття запропонованого акту.

        Ця альтернатива є актуальною та адекватною ситуації, що склалася, та досягає завдань регулювання, а саме:

– встановлення конкретного порядку відчуження та списання майна, який не суперечить чинному законодавству, веде до підвищення інформованості суб’єктів господарювання;

– підвищується прогнозованість (передбачуваність) дій міської ради;

– із затвердженням запропонованого рішення виключається можливість для проведення зловживань в операціях, пов’язаних з відчуженням об’єктів комунальної власності.

  1. Механізм розв`язання проблеми

Для розв’язання проблеми, зазначеної в розділі 1 цього Аналізу, пропонується прийняти рішення Приморської міської ради «Про затвердження нормативно-правових актів з питань відчуження та списання майна, що є комунальною власністю об’єднаної територіальної громади Приморської міської ради»

        Основними завданнями запропонованого проекту рішення є забезпечення прозорого процесу дій органів місцевого самоврядування та суб’єктів господарювання при вирішенні питань, пов’язаних з відчуженням об’єктів комунальної власності. З метою реалізації поставленої мети пропонується проведення наступних заходів:

– покладення на міську раду обов’язків щодо дотримання порядку відчуження  та списання майна, що є комунальною власністю територіальної громади;

– ознайомлення суб’єктів господарювання з нормативно-правовими актами про порядок відчуження об’єктів комунальної власності об’єднаної територіальної громади Приморської міської ради.

 

  1. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта

Даний акт мотивує суб’єктів господарювання виконувати встановлені вимоги щодо відчуження об’єктів комунальної власності. Крім того, мотивами є простота положень акта та простота виконання вимог, встановлених актом.

Завдяки даному регуляторному акту підвищується інформованість суб’єктів господарювання щодо порядку відчуження комунального майна, підвищується прогнозованість (передбачуваність) дій міської ради, посилюються вимоги, унеможливлюються зловживання в операціях, пов’язаних з відчуженням об’єктів комунальної власності.

  1. Очікувані результати прийняття акту

Дія зазначеного регуляторного акту поширюється на фізичних осіб, юридичних осіб, органи місцевого самоврядування, територіальну громаду.

Для визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акту, які виникають у різних груп суб’єктів, на яких поширюється дія цього акту, наведена таблиця аналізу вигод та витрат.

Сфера впливу Вигоди Витрати
Органи влади та місцевого самоврядування Прогнозованість, контроль операцій, пов’язаних з відчуженням об’єктів комунальної власності. Не очікується.
Суб’єкти господарювання Врегульований порядок купівлі-продажу об’єктів комунальної власності Витрати, пов’язані з оплатою послуг на оцінку, ліцитатора, оформлення документів на майно.
Мешканці територіальної громади Активізація економічного та соціального розвитку громади Не очікується.

  1. Обґрунтування строку дії регуляторного акту

Термін дії регуляторного акту безстроковий. Доповнення та зміни до нього будуть вноситися у разі зміни законодавства України рішенням сесії міської ради.

 

  1. Визначення показників результативності акту.

Показниками результативності регуляторного акту є:

– зростання надходжень до бюджету міської ради від продажу об’єктів нерухомого майна комунальної форми власності.

  1. Заходи відстеження результативності рішення

Відстеження результативності регуляторного акту буде здійснюватися виконавчим комітетом Приморської міської ради.

Базове відстеження результативності здійснюватиметься до дати набрання чинності цього регуляторного акта. Повторне відстеження результативності буде проведено не пізніше 1 року з дня набрання чинності регуляторним актом.

Аналіз регуляторного впливу проекту рішення розроблений на виконання вимог статті 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Начальник юридичного відділу виконавчого

апарату Приморської міської ради                                                      В.В. Іотова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: