Міський голова Олена Божкова прийняла участь у створенні ради голів ОТГ Запорізької області

30 січня в Запорізькій облдержадміністрації в рамках семінару присвяченого дню громад окремим заходом пройшла зустріч голів об’єднаних територіальних громад. Окрім керівників територій участь у даному заході приймав голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак.

Основні питання порядку денного зустрічі були пов’язані з сприянням взаємодії між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади, підготовки пропозицій щодо створення правових і соціально-економічних умов для залучення громад у розвиток місцевого самоврядування, тощо. Саме з такою метою і була організована зустріч з головами ОТГ Запорізької області. Після презентаціі положення та його затвердження було прийнято рішення про утворення Ради голів ОТГ Запорізької області. Окремим, змістовним виступом, голова облради Григорій Самардак підкреслив, що обласна рада є відкритим майданчиком для вирішення нагальних проблем та потреб громад Запорізької області.

Також, користуючись нагодою, голова Приморської ОТГ підняла питання стосовно заборгованості перед комунальним підприємством «Чисте місто Приморськ» компенсації за субсидії. За словами Григорія Самардака це урядова компетенція, тому обласне керівництво буде сприяти вирішенню цієї проблеми.
Ще одним, в буквальному сенсі болючим питанням, стали результати так званого «чорного четверга», коли 25 січня рішенням сесії обласної ради велику кількість громад позбавили частини додаткової субвенції, що була спрямована на оплату комунальних послуг та зарплату тех працівників закладів освіти та медицини. З бюджету Приморської ОТГ було вилучено 2 мільйони гривень. До речі районний бюджет зазнав більшого удару, де сума вилученої субвенції склала 5 мільйонів гривень. Враховуючи невідкладний характер необхідності балансування бюджетів, громади, як варіант будуть змушені перекрити ці видатки за рахунок свого бюджету розвитку. Тобто ремонтів доріг, соціальних об’єктів та інших запланованих заходів. Але ж це як варіант. Всі голови громад одноголосно наполягли на поверненні коштів.

Тим паче, що перерозподіливши вилучені кошти частина їх була спрямована до бюджетів великих міст ( Бердянськ Енергодар, Мелітополь, Запоріжжя), які без того не зазнають великої потреби в додатковому фінансуванні. Для підтвердження своїх намірів було прийнято рішення звернутись до обласної ради від імені депутатів громад шляхом рішень сесій, або виконкомів. Запланована на 1 березня сесія обласної ради може вирішити цю несправедливість, яка за словами голови Комиш-Зоряньскої громади зміцнила стосунки керівників райдержадміністрацій та об’єднаних громад для спільного відстоювання інтересів всіх територій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d bloggers like this: