Звернення до мешканців Приморської ОТГ, щодо спалювання сухої рослинності та сміття

З настанням пожежонебезпечного періоду все частіше здійснюються самовільні підпали сухої природної рослинності, стерні, соломи, після збиральних залишків та сміття, що призводить до знищення біорізноманіття, молодих особин тваринного світу, виникає загроза пожеж в полезахисних лісових смугах, загибелі людей.

При спалюванні стерні, соломи і пожнивних залишків згорає гумус – найбільш родючий поверхневий шар, внаслідок чого знижується біологічна активність грунту. Також спалювати листя та суху траву надзвичайно шкідливо, а особливо – відходи, оскільки вдихання диму є небезпечним для здоров’я людей.

Крім того, спалювання рослинності не тільки завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей, а й може перерости у неконтрольоване горіння, пошкодження нижніх частини дерев, кущів та верхніх частин коріння, загрожувати знищенню будівель та споруд житлового сектору.

Приморська міська рада попереджає керівників підприємств та організацій, які розташовані на території населених пунктів Приморської міської ОТГ, а також мешканців приватного житлового сектору про заборону спалювання опалого листя, стерні, соломи, іншої сухої рослинності.

Відповідно до «Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях Приморської міської ОТГ, затверджених рішенням Приморської міської ради від 04.08.2017 р. № 21, спалювання сухої рослинності категорично забороняється.

Згідно зі ст. 152 Кодексу України Про адміністративні правопорушення за порушення правил благоустрою територій міст та інших населених пунктів передбачається штраф на громадян від 340 до 1360 грн; на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від 850 до 1700 грн.

Міська влада звертається до усіх мешканців Приморської міської ОТГ – проводити утилізацію трав’яних залишків та сміття у безпечний і законний спосіб, з метою уникнення забруднення навколишнього природного середовища.

 

З повагою,

Виконавчий комітет Приморської міської ради

1 коментар до “Звернення до мешканців Приморської ОТГ, щодо спалювання сухої рослинності та сміття

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: