ЗВІТ міського голови щодо здійснення державної регуляторної політики Приморською міською радою у 2017 році

У 2017 році регуляторна діяльність здійснювалась відповідно до Закону «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (далі Закон).
Діяльність міської ради та її виконавчого комітету спрямована на вдосконалення правового регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами та суб’єктами господарювання, недопущення прийняття недоцільних та неефективних регуляторних актів, зменшення втручання у діяльність суб’єктів господарювання, усунення перешкод для розвитку господарської діяльності.
Розроблення проектів регуляторних актів та складання аналізу їх впливу проводилось з дотриманням вимог Закону та Постанови КМУ від 11.03.2004 № 308 “Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта”.

Відповідно до вимог законодавства протягом звітного періоду розробка проектів регуляторних актів здійснювалась згідно з планом діяльності з підготовки проектів регуляторних актів  міської ради на 2017 рік, який був затверджений рішенням сесії міської ради№5 від 04.04.2017 р. і оприлюднений на офіційному веб-сайті Приморської міської ради (www.mrprim.zp.ua) у розділі “Регуляторна політика”.

У 2017 р. виконавчим комітетом регуляторні акти не приймались та не скасовувались, рішенням міської ради прийнято 5 регуляторних актів міської ради.
З метою одержання зауважень та пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань відповідно до Закону, а також реалізації права громадськості впливати на будь-який з етапів регуляторної діяльності (окрім прийняття регуляторного акта) на кожному з етапів інформація, пов’язана з регуляторною діяльністю, розміщується на офіційному веб-сайті Приморської міської ради в мережі Internet та, за фінансової можливості, в друкованих ЗМІ м.Приморськ.

Для визначення оцінки ступеню досяжності поставлених цілей проводились відстеження результативності регуляторних актів. З метою контролю за результатами дії регуляторних актів в поточному році станом на 01.01.2018 р. проведено 4 базових відстеження їх результативності. По кожному з них підготовлено звіт про результати відстежень, усі звіти оприлюднено відповідно до діючого законодавства на сайті міської ради в розділі «Регуляторна політика».

Станом  на 1 січня 2018 р.  реєстр регуляторних актів Приморської міської ради складається з 5 рішень.

Згідно зі ст. 7 Закону 22.10. 2015 р. рішенням сесії міської ради № 8 від 24.11.2017 р.  затверджено План роботи з прийняття регуляторних актів Приморської міської ради на 2018 рік.

Слід відзначити, що  для відстеження результативності регуляторних актів розробниками використовуються найчастіше статистичні дані. Також, активність громадськості у впливі на регуляторну діяльність та прийняття певних рішень залишається низькою. Переважна більшість суб’єктів не використовують можливості впливати на прийняті рішення правовим шляхом або звертаються до цього не зовсім вчасно. Правом ініціювати підготовку проекту регуляторного акта та брати участь у його розробці не користуються.

Вирішення зазначених питань є одним із пріоритетних завдань міської ради та її виконавчих органів при здійсненні регуляторної діяльності у 2018 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: