В Приморську відзначили 30-ту річницю виведення військ з Афганістану

Традиційно учасники війни, їхні родичі, представники громадськості зібрались біля пам’ятника воїнам-афганцям в центральному сквері міста.

30 років минуло, але того, хто пройшов війну, сумні спогади не минають. Хтось в далекому Афганістані втратив своїх друзів, побратимів, хтось дітей, чоловіків, батьків… Ми не можемо про це забути. І сьогодні прийшли вшанувати пам’ять світлих людей.

25 грудня 1979 року розпочалося введення радянських військ в ДРА по трьох напрямах: Кушка-Шинданд-Кандагар, Термез-Кундуз-Кабул, Хорог-Файзабад. Десант висаджувався на аеродромах Кабул, Баграм, Кандагар.

До складу радянського контингенту входили: управління 40-ї армії з частинами забезпечення і обслуговування, чотири дивізії, п’ять окремих бригад, чотири окремі полки, чотири полки бойової авіації, три вертолітні полки, одна трубопровідна бригада, одна бригада матеріального забезпечення й деякі інші частини й установи.

Афганська війна тривала з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року – 3340 днів (дев’ять років, один місяць, дев’ятнадцять днів).

Виведення радянських військ з Афганістану розпочалося 15 травня 1988 року, відповідно до укладених в квітні 1988 року Женевських угод про політичне врегулювання становища навколо ДРА. Радянський Союз зобов’язався вивести свої війська в дев’ятимісячний термін, тобто до 15 лютого наступного року.

За повідомленнями, в перші три місяці Афганістан покинули 50183 військовослужбовців. Ще 50100 осіб повернулися в СРСР у період з 15 серпня 1988 по 15 лютого 1989 року.

Через пекло афганської війни пройшли понад п’ять з половиною тисяч запорожців. Від Приморського району на війну в Афганістан було відправлено 80 чоловік. З них четверо хлопців не повернулися додому. А за останні 30 років, 21 воїн-афганець помер вже зараз, у мирний час. 

Після мітингу всі присутні були запрошені на святковий концерт на честь вшанування пам’яті воїнів-інтернаціоналістів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d bloggers like this: