Онлайн-опитування мешканців Приморської міської територіальної громади щодо бренду міста

 Шановні мешканці Приморської міської об’єднаної територіальної громади, Приморська міська рада разом з відділом культури проводить онлайн-опитування щодо створення унікального дизайну бренду  міста Приморськ  та системи візуальної ідентифікації (бренд-буку) міста, що сприятиме підвищенню привабливості бізнес середовища, реалізації міжнародних проектів, залученню інвестицій, встановленню партнерських відносин з українськими та європейськими містами, збільшенню кількості гостей міста, посилення самоідентифікації мешканців.

     Створення дизайну бренду є складовою маркетингової стратегії міста Приморська на основі аналізу його ідентичності, з урахуванням цілей брендингу та аспектів позиціонування міста для визначених цільових аудиторій.
     Основою для виконання робіт з візуалізації є концепція бренду міста Приморська, сформована у вигляді системи взаємопов’язаних ідей, асоціацій, образів і символів, ключових ознак бажаного іміджу міста.

                    зразок логотипів інших міст:

Сприятливий позитивний імідж значно підвищить шанси Приморська залучити зовнішні інвестиційні ресурси в інфраструктуру міста, створити нові високопродуктивні підприємства з якісними робочими місцями, що сприятиме сталому економічному зростанню, яке принесе значні вигоди для міста та покращення якості життя для всіх мешканців.

Обєкти ,що частіше називатимуться в  онлайн-опитуванні  , буде взято за основу  при розробці логотипу Приморська.

Як Ви вважаєте  чи є в  наданому  списку  об’єкт, з яким у Вас асоціюється місто Приморськ? Чи є у Вас  свій варіант?

1. Коса Обиточна .   Коса Обіточна входить в межі Приморського району. Це унікальне  створіння природи. Починається коса у східній частині міста і, притискаючи до материка Малий, Солоний і інші лимани, стрілою йде на південний захід, врізаючись в море на 38 кілометрів. Примітне місце на косі мис – Дзендзик- крайня  частина  коси.
У 1980 році Обіточна коса включена до Державного природно-охоронного  фонду України. Багатий  та різноманітний рослинний світ коси ,де зустрічається більше 300 видів . У морі мешкає більше 70 видів різних риб. Серед них – білуга, осетр, севрюга, камбала, кефаль, тюлька, хамса, тарань, рибець, шемая, близько 15 видів бичків. Коса Обіточна та прилеглі до неї острови служать місцем проживання понад 100 видів птахів: куликів, лебедів, чапель, качок, сорок, чайок, очеретянок. У прибережних водах  з’являються дельфіни. Нині на косі добре себе почувають приблизно 150 плямистих оленів.

2. Азовське море.  Свою назву Азовське море отримало приблизно в середині ХІІІ століття. Тоді хрещеним батьком моря стало місто Азак – сучасний Азов.  Азовське море є природним  південним кордоном Приморського району. Протяжність берегової лінії, з урахуванням коси Обіточної, – понад 95 кілометрів. Потрібно зазначити, що водойма має помітний вплив на місцевий клімат, який проявляється у вигляді пом’якшення температурних режимів, збільшення швидкості вітру і вологості повітря.
Морська вода сама по собі – вагомий екологічний і оздоровчий фактор. З її допомогою можна лікувати захворювання серцево-судинної і нервової систем, позитивно впливати на органи травлення. Ці ефекти пов’язані з тим, що вода за складом мікроелементів співвідноситься з плазмою крові.
Середня температура моря +18 спостерігається протягом 128 днів на рік, що обумовлює тривалий купальний сезон. Максимальна температура моря +30. Середньорічна величина випаровування з поверхні Азовського моря становить 929 мм, що обумовлює насиченість повітря іонами йоду, брому, іншими солями та мікроелементами. Важливу роль у клімато утворенні має бризова циркуляція, яка пом’якшує спеку та обумовлює насиченість повітря морськими солями та фітонцидами. У геоморфологічному відношенні курорт знаходиться у межах Приазовської низовини. 
Температура морської води  біля берегів Приморська  вище, ніж  біля чорноморського узбережжя . Вже в травні вода прогрівається до 26, а в червні – до 30 градусів тепла.  На узбережжі розташовуються  численні оздоровчі  заклади.

3. Церква  Святої Трійці (Троїцькая церква.   Найстаріша церква Запорізької області.  У 1800 р граф Орлов-Денисов отримав  від царського уряду велику  земельну ділянку понад одинадцять тисяч десятин на узбережжі Азовського моря.    Троїцька церква була закладена в 1813 році на території с. Обіточне.
Спочатку храм звели з дерева (роки будівництва 1813 – 1814 рр.), Але через  деякий час було вирішено побудувати храм з каменю, втіливши задумане в 1836 році.   Побудований храм освятили на честь Святої Трійці. Спорудження в плані має хрестоподібну форму. Три його торцевих стіни оброблені у вигляді чотири пілястрових портиків з фронтонами. На підлозі збереглася мозаїка XIX століття.
За своєю архітектурою пам’ятник відноситься до періоду пізнього класицизму в Україні та є пам’яткою архітектури національного значення.

4. Будівля реального училища  (будівля районної бібліотеки).  Архітектура будівлі еклектично відображає загасання цегляного стилю, відзначена романтизмом раннього модерну. Побудовано   у 1890-тих роках. Зараз – є окрасою центру Приморська.

5. Будівля жіночої гімназії ( українсько- болгарський багатопрофільний ліцей).   Побудована  наприкінці 19 століття. До 1918 року – Ногайська жіноча гімназія. З 1918 до 1920року- трудова школа. Зараз будівля ліцею є окрасою центру міста.

6. Південний слон.  В 1940 році на узбережжі Азовського моря, поблизу  Ногайська тракторист,під час роботи, натрапив на  кістки південного слона, що жив тут мільйони років тому. Цей вид був одним з найбільш давніх видів мамонтів і жив від 2,6 до 0,7 мільйонів років тому. Висота скелета – 4,35 м. Висота слона в області спини при житті досягала 4,50 м., що вище, ніж мамонт. Ціла низка  пригод  випала на  долю цієї знахідки.
Згодом скелет відреставрували, змонтували і виставили в Мамонтовій  залі зоологічного музею Санкт-Петербурга. Він виділяється серед своїх “побратимів” – значний розмір під стелю, масивні потерті бивні спрямовані вперед. Експонат донині залишається одним з найбільш повних і добре збережених.
Подібного, найбільш повного і такого великого скелета південного слона, немає в жодному музеї світу.

7. Мости   через лиман.    З’єднують материкову частину з   пляжами  вузькі пішохідні місточки,що проходять через лимани. Їх довжина 400-700 метрів.  Туристи залюбки прогулюються   дерев’яними  містками ,фотографуються,  милуються краєвидами, смарагдовою гладдю лимана.Хтось  приходить на міст постояти з вудкою, потішитися,впіймавши  невеличку рибку.

8. Кам’яні баби.  Це монументальні кам’яні скульптури, які з’явилися на території сучасної України більше 6 тис. років тому. Кам’яні  баби поширені в степовій смузі Європи і Азії від Монголії до Німеччини. Приморський районний краєзнавчий музей зберігає кілька таких   кам’яних баб, знайдених на території Приморського району,є серед них навіть двоголова- єдина подібна скульптура.

 Свої відповіді можете  надсилати ще й  на ел.адресу:  mrprim@ukr.net  та 23_00_pr@ukr.net  з  позначкою «онлайн-опитування».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d bloggers like this: