До відома споживачів послуг з вивозу та захороненню твердих побутових відходів

Комунальне підприємство «Чисте місто Приморськ» Приморської міської ради відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018 року № 130 «Про затвердження Порядку інформування споживачів про намір  зміни цін/тарифів  на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності» повідомляє про намір здійснити зміну тарифів на послуги з поводження з твердими побутовими відходами на території Приморської теріторіальної громади.

Тарифи на послуги з поводження з твердими побутовими відходами розраховані відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2006 р. «1010 Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів».

Загальний розмір планового тарифу на послуги з поводження з твердими побутовими відходами та його структура (планові витрати за елементами, прибуток, податок на додану вартість), розмір планових тарифів   окремо з кожною послугою з поводження з твердими побутовими відходами (збирання, перевезення та захоронення твердих побутових відходів) та їх структура наведені  у додатку № 1 та №2.

Періодичність надання послуг згідно графіку (додаток №3).

Діючі тарифи затверджені рішенням виконавчого комітету Приморської міської  ради від 07.04.2017 року № 58 та на даний час є  збитковими. За 9 місяців 2019 року збиток з вивозу твердих побутових відходів склав 407,3 тис.грн.

Діючі тарифи не покривають фактичної собівартості послуг.

Відсоток відшкодування діючим тарифом собівартості надання послуг складає зі збирання і перевезення твердих побутових відходів населенням 63,5; ; іншими споживачами 73,0%.

Протягом часу дії тарифів відбулось значне збільшення витрат на оплату праці на законодавчому рівні, значне зростання ціни на  паливно-мастильні матеріали, запасні частини , зростання ціни на електричну енергію.

Фонд оплати праці у діючих тарифах  розраховано з розміру прожиткового мінімуму 1600 грн.  у 2020 році прожитковий мінімум буде становити з 01.01.2020 р. – 2102,00 грн. з 01.07.2020 р -2197,00  ; з 01.12.2020 р -2270,00. Мінімальна тарифна ставка робітника 1 розряду  підвищена з 120% до 160%. Тому по даній статті відбулося значне зростання витрат, одночасно з цим зростають відрахування з заробітної плати.

Витрати на паливо зростають у зв’язку з тим, що машина МАЗ (сміттєвоз) придбана у 2018 році працює на дизельному пальному. Ціна на дизельне пальне значно перевищую ціну на газ. Витрати при цьому на рік зростають на 42,2 тис.грн.

Надання споживачам послуг за тарифами, які не відшкодовують фактичних витрат призводить до обмеженості коштів підприємства для здійснення розрахунків за спожиті енергоносії, виплати заробітної плати працівникам, сплати податків та обов’язкових платежів до бюджету. Як наслідок, крім погіршення фінансово-економічного стану підприємства, знижується якість послуг, що надаються споживачам, зростає соціальне невдоволення.

Загалом зростання собівартості  проти діючих тарифів відбулося на 93,01% .

Собівартість с захоронення побутових відходів знижена на 51,4% за рахунок отримання пільги по сплаті податку на землю у 2020 році.

Враховуючи вищевикладене економічно обґрунтовані витрати собівартості 1 куб.м. вивозу побутових відходів становить  129,36 грн. ; захоронення 1 куб.м. відходів становить 9,07 грн.

Тарифи розраховано з урахуванням сплати податку на додану вартість та необхідним рівнем рентабельності для забезпечення безперебійної роботи підприємства для наступних категорій споживачів. 

Таким чином , підвищення цін/тарифів на енергоносії, матеріально-технічні ресурси, зміна рівня мінімальної заробітної плати , зміна обсягів надання послуг та інші фактори об’єктивно вимагають встановлення нових тарифі з поводження з твердити побутовими відходами.

Розмір планових тарифів окремо за кожною послугою та величина зміни у порівнянні з діючим тарифом наведено у додатку № 4.

Зауваження і пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань   приймаються до 08.12.2019 року    за адресою м.Приморськ, вул..Мелітопольське шосе,12 конт.телефон  7-32-04;  7-24-52.

Розрахунки для таблиці ТБО доступні тут

 Директор КП «Чисте місто Приморськ» А.М.Розумний

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: