УКЛАДАННЯ ДОГОВОРУ НА ВИВІЗ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ ТА СМІТТЯ Є ОБОВ’ЯЗКОВИМ

Комунальне підприємство «Чисте місто Приморськ» Приморської міської ради Приморського району Запорізької області повідомляє наступне:

Згідно з чинним законодавством України, а саме: відповідно до ч. 2  ст. 35-1 Закону України «Про відходи» усі власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів та здійснюють оплату таких послуг. До джерел утворення побутових відходів стаття 1 даного Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).

     Згідно ст. 25 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживачі зобов’язані укласти договір про поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку. Відповідно до рішення сесії Приморської міської ради Приморського району Запорізької області № 1 від 03.04.2013 року КП «Чисте місто Приморськ» визначено виконавцем послуг з вивезення та захоронення побутових відходів.

Пропонуємо усім фізичним особам, фізичним особам-підприємцям, керівникам юридичних осіб та іншим особам які підпадають під дію зазначених нормативно-правових актів до 01.01.2020 року укласти з КП «Чисте місто Приморськ» договір на вивіз сміття.

         Згідно зі ст. 82 та 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення вимог щодо поводження з відходами та правил у сфері благоустрою населених пунктів тягне за собою накладення штрафу: 

для громадян від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн);

для посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн).

    Відповідно до ст. ч. 10 ст. 35-1 Закону України «Про відходи» перевезення побутових відходів здійснюється спеціальнообладнанимитранспортнимизасобами. Звачаючи на це з 01.01 2020 року будь-які не спеціально обладнані транспортні засоби на полігон захоронення побутових відходів допускатися не буде.

У разі не укладання договору на вивезення побутових відходів у фізичної особи, юридичної особи, підприємця, що є порушенням Законів «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» та «Правил благо устрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях Приморської міської ОТГ», затверджених рішенням Приморської міської ради від 04.08.2017 р. № 21 з 01.01.2020 року до порушників будуть застосовані адміністративні стягнення передбачені чинним законодавством України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: