Аграрії Приморського та Бердянського району сплатили до місцевих бюджетів понад 8 мільйонів гривень єдиного податку

З початку року бердянські та приморські агровиробники спрямували до бюджетів громад 8,5 мільйона гривень єдиного податку.

Як повідомила начальниця Бердянського управління ГУ ДПС у Запорізькій області Оксана Федорова, у територіальному розрізі лідерами зі сплати єдиного податку четвертої групи є, як і в минулому році, сільськогосподарські підприємства Бердянського району, які перерахували до місцевого бюджету 5,5 мільйона гривень. Аграрії Приморського району сплатили 2,3 мільйона гривень єдиного податку, платники міста Бердянськ забезпечили надходження до місцевого бюджету у сумі 0,7 мільйона.

Фахівці Бердянського управління нагадують, що спрощена система четвертої групи – це особлива група, де можуть перебувати тільки сільськогосподарські товаровиробники. Ставка цього податку залежить від категорії земель (або водного фонду) та їх розташування (рілля, сіножаті і пасовища, багаторічні насадження, сільгоспугіддя, що перебувають в умовах закритого ґрунту тощо). Розмір сільгоспподатку розраховується у відсотках від бази оподаткування, тобто, від площі земельних ділянок.

Податок сплачується щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, у таких розмірах:

у І та ІІ кварталі – по 10%, у ІІІ кварталі – 50%, у ІV кварталі – 30 відсотків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d bloggers like this: