Рішення №7 від 26.05.20р.: Про затвердження місцевої цільової програми “Забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб для надання в тимчасове користування на 2020 рік”

Керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 91 Бюджетного кодексу, пунктом 7  Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 жовтня 2017 року № 769, Приморська міська рада

ВИРІШИЛА:

1.Затвердити місцеву цільову програму «Забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб для надання в тимчасове користування на 2020 рік» (додається).     

2.Контроль за виконанням даного рішення покласти на голову постійної комісії Приморської міської ради з питань планування, бюджету та фінансів, залучення інвестицій, контролю за приватизацією комунальної власності – Саламатіну Г.О.

Міський голова  О. БОЖКОВА
                                                                             

Додаток до рішення 51 сесії Приморської міської ради 8 скликання від 26.05.2020 №7

МІСЦЕВА ЦІЛЬОВА ПРОГРАМА
«Забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб для надання в тимчасове користування на 2020 рік»

І. ВИЗНАЧЕННЯ ПРОБЛЕМ, НА РОЗВ’ЯЗАННЯ ЯКОЇ СПРЯМОВАНА ПРОГРАМА

Програма «Забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб для надання в тимчасове користування на 2020 рік» (далі – Програма) розроблена на підставі Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 жовтня 2017 року № 769, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Станом на 01.04.2020 року на території Приморської ОТГ кількість внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО) складає 2532 осіб, з них 2285 осіб зареєстровано в м.Приморськ.

Житлове питання для внутрішньо переміщених сімей та осіб із їх числа стоїть досить гостро. Внутрішньо переміщені особи, що проживають на території громади, не забезпечені житлом. Вони орендують для проживання будинки та квартири. Комунальне житло, яке пристосоване для тимчасового проживання, на території громади також відсутнє.

Серед сімей ВПО, що проживають в громаді, є багатодітні сім’ї, які мають від 3 до 6 дітей. Тому, насамперед, є пріоритетним забезпечення житлом саме цих категорій населення. Це дозволить покращити рівень життя пільгових категорій серед ВПО та знизити соціальну напругу.

ІІ. ВИЗНАЧЕННЯ МЕТИ

Основні положення Програми спрямовані на вирішення пріоритетних завдань державної політики у сфері забезпечення житлових прав  внутрішньо переміщених осіб.

ІІІ. ОБГРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ І ЗАСОБІВ РОЗВ’ЯЗАННЯ ПРОБЛЕМИ, ОБСЯГІВ ТА ДЖЕРЕЛ ФІНАНСУВАННЯ, ТЕРМІНИ ВИКОНАННЯ ЗАВДАННЯ ТА ЗАХОДІВ

3.1. У зазначеній Програмі беруть участь Приморська міська рада та Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Реалізація Програми здійснюється шляхом придбання житла внутрішньо переміщеним особам для надання в тимчасове користування за рахунок ресурсів державного бюджету та ресурсів місцевого бюджету виключно на умовах співфінансування  в розмірі 70% та 30%. Ресурсне забезпечення Програми наведено у додатку 1.

3.2. Скористатись відповідним правом можуть внутрішньо переміщені особи, а також особи з їх сімей, які мають довідку внутрішньо переміщеної особи та проживають на території Приморської міської ОТГ.

3.3. Приміщення, придбанні за рахунок коштів субвенції для надання у тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам, не виключаються із складу фонду житла для тимчасового проживання.

3.5. Реалізацію завдань та заходів Програми здійснює  Приморська міська рада, яка виступає головним розпорядником коштів.

ІV. ЗАВДАННЯ ТА ЗАХОДИ ПРОГРАМИ

 Основним завданням Програми є придбання індивідуального житлового будинку на вторинному ринку нерухомого майна для надання в тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам у 2020 році  (Додаток 1).

V. ФІНАНСУВАННЯ ПРОГРАМИ

Фінансування Програми здійснюється за рахунок субвенції з  державного бюджету місцевим бюджетам на умовах співфінансування в розмірі 70% та 30%. Формування потреби в коштах для виконання Програми на відповідний рік здійснюється за поданням фінансових розрахунків відповідальними виконавцями Програми (Додаток 2)

VI. КООРДИНАЦІЯ ТА КОНТРОЛЬ

Відповідно до вимог Бюджетного кодексу України головним розпорядником бюджетних коштів, передбачених на виконання цільової програми, призначається Приморська міська рада.

Контроль за ходом виконання Програми покласти на постійну комісію з питань планування, бюджету та фінансів, залучення інвестицій, контролю за приватизацією комунальної власності.

Начальник УСЗН

Приморської міської ради                                                         З. ДЕВЯТЕРІКОВА

 Додаток 1 до розділуIV Програми «Забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб для надання в тимчасове користування на 2020 рік» 

IV. Перелік заходів та завдань Програми «Забезпечення житлом  внутрішньо переміщених осіб для надання в тимчасове користування на 2020 рік»

Найменування заходівВиконавціТермін виконанняОрієнтовний обсяг фінансування, тис. грн.
Придбання у комунальну власність одного індивідуального житлового будинку на вторинному ринку нерухомого майна для надання в тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам.Приморська міська радаПротягом бюджетного року600,00

Начальник УСЗН

Приморської міської ради                                                          З. ДЕВЯТЕРІКОВА


 
                                          Додаток 2 до розділуV Програми «Забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб для надання в тимчасове користування на 2020 рік»
 

V. Обсяги та джерела фінансування Програми «Забезпечення житлом  внутрішньо переміщених осіб для надання в тимчасове користування на 2020 рік»

Вид/ назва бюджетуОбсяги та фінансування (тис. грн.)
Міський бюджет/ Бюджет міської ОТГ180,00
Державний бюджет420,00
ВСЬОГО:600,00

Начальник УСЗН

Приморської міської ради   З. ДЕВЯТЕРІКОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: