Нагадуємо! Самовільне випалювання рослинності або її залишків – заборонено!

У зв’язку з настанням пожежонебезпечного періоду все частіше здійснюються самовільні підпали сухої природної рослинності, стерні, соломи, після збиральних залишків та сміття, що призводить до знищення біорізноманіття, молодих особин тваринного світу, виникає загроза пожеж в полезахисних лісових смугах, загибелі людей.
Крім того, спалювання рослинності не тільки завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей, а й може перерости у неконтрольоване горіння, пошкодження нижніх частини дерев, кущів та верхніх частин коріння, загрожувати знищенню будівель та споруд житлового сектору.
Приморська міська рада попереджає керівників підприємств та організацій, які розташовані на території населених пунктів Приморської міської ОТГ, а також мешканців приватного житлового сектору про заборону спалювання опалого листя, стерні, соломи, іншої сухої рослинності.
Відповідно до «Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях Приморської міської ОТГ, затверджених рішенням Приморської міської ради від 04.08.2017 р. № 21, спалювання сухої рослинності категорично забороняється.
Згідно зі ст. 152 Кодексу України Про адміністративні правопорушення за порушення правил благоустрою територій міст та інших населених пунктів передбачається штраф на громадян від 340 до 1360 грн; на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від 850 до 1700 грн.

Стаття 77-1. Самовільне випалювання рослинності або її залишків

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою,  водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених  насад галузі
охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання  зазначеної  рослинності  або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти   неоподатковуваних   мінімумів  доходів громадян і на посадових осіб – від  п’ятдесяти  до  сімдесяти  неоподатковуваних
мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду тягнуть за собою накладення штрафу на
громадян від двадцяти до сорока    неоподатковуваних  мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних  мінімумів доходів громадян:

самовільне випалювання рослинності або її залишків:
для населення – до 3060-5100 грн, для посадовців – до 15300-20400 грн;
за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу – до 153000 грн, або обмеження волі на строк від 2 до 5 років;
за пошкодження рослинного покриву – до 153000 грн.
за забруднення атмосферного повітря – до 61200 грн, або обмеження волі до трьох років.

Міська влада звертається до усіх мешканців Приморської міської ОТГ – проводити утилізацію трав’яних залишків та сміття у безпечний і законний спосіб, з метою уникнення забруднення навколишнього природного середовища.

Окрім того була проведена роз’яснювальна робота та вручено повідомлення представникам приватних підприємств та ФОП, перелік яких ви можете знайти нижче.

З повагою,
Виконавчий комітет Приморської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d bloggers like this: