Протокол №6 засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Приморської міської ради

Головуючий: Приморський міський голова, голова місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Приморської міської ради Олександр КОШЕЛЕВИЧ.

Секретар: Наталія ЮРЕНКО.

Присутні: члени місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Приморської міської ради (далі – місцева комісія ТЕБ та НС), запрошені.

ПИТАННЯ ПОРЯДКУ ДЕННОГО:

1. Про епідемічний стан на території Приморської міської ради.

Доповідач: 

завідувач Приморського районного лабораторного відділення Азовського відокремленого відділення Державної установи «Запорізький обласний лабораторний Центр МОЗ України» Людмила КУДАРЬ.

2. Про виконання заходів щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Доповідачі:

начальника Приморського районного управління  Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області Сергій БЛАЖЕНКО;

заступник міського голови з питань освіти, культури, охорони здоров’я та соціального захисту населення Ія АЛАВАЦЬКА.

З питання ПЕРШОГО порядку денного:

«Про епідемічний стан на території Приморської міської ради»

ДОПОВІДАЛА: 

завідувач Приморського районного лабораторного відділення Азовського відокремленого відділення Державної установи «Запорізький обласний лабораторний Центр МОЗ України» Людмила КУДАРЬ.

ВИРІШИЛИ:

1. Прийняти до уваги інформацію доповідачів.

Рішення Комісії прийнято одноголосно.

З питання ДРУГОГО порядку денного:

«Про виконання заходів щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом
SARS-CoV-2»

ДОПОВІДАЛИ:

начальника Приморського районного управління  Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області Сергій БЛАЖЕНКО;

заступник міського голови з питань освіти, культури, охорони здоров’я та соціального захисту населення Ія АЛАВАЦЬКА.

ВИРІШИЛИ:

  1. Прийняти до уваги інформацію доповідача.

2. Структурним підрозділам Приморської міської ради ,виконавчому комітету Приморської міської ради , суб’єктам господарювання, незалежно від форми власності, в межах компетенції:

забезпечити безумовне виконання вимог, визначених законами України та іншими нормативно-правовими актами, протокольними рішеннями регіональної комісії з питань ТЕБ та НС , які регламентують виконання заходів щодо запобігання поширенню СОVID-19, постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами)(далі –Постанова);

Термін виконання: на період карантину

3. Відділенню поліції № 2 Бердянської РВП ГУНП в Запорізькій області, Приморському районному управлінню ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області, Виконавчим органам Приморської міської ради,   які дислокуються на території , у тому числі у складі спільних мобільних груп, посилити здійснення контролю за дотриманням протиепідемічних обмежень на території ради, особливо,  на період релігійних та травневих свят.

Термін виконання: на період карантину

4. Приморському районному управлінню ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області посилити контроль за дотриманням санітарного законодавства і здійсненням протиепідемічних заходів закладами дошкільної освіти, закладами громадського харчування, фізичної культури та спорту, ринками, закладами, що надають послуги з розміщення, об’єктами торгівлі продовольчими та непродовольчими групами товарів тощо.

Термін виконання: на період карантину.

5. Відділенню поліції № 2 Бердянської РВП ГУНП в Запорізькій області, Приморському районному управлінню ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області за участю Виконавчого  комітету Приморської міської ради посилити контроль за дотриманням протиепідемічних обмежень суб’єктами господарювання незалежно від форми власності, зокрема, суб’єктами господарювання, які здійснюють перевезення пасажирів, під час випуску транспорту на лінію та під час безпосереднього перевезення пасажирів.

Термін виконання: на період карантину

6. Автоперевізникам регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом здійснювати з дотриманням  протиепідемічних заходів та постійної санітарної обробки транспортних засобів, зокрема, перед виїздом на маршрут, особливо, перед релігійними та травневими святами. 

Термін виконання: на період карантину

7. Виконавчому комітету Приморської міської ради забезпечити надання довідок встановленого зразка для проїзду у транспорті на час дії карантину наступній категорії громадян, які:

потребують соціального супроводу;

є резервістами, військовозобов’язаними, допризовниками, призовниками та отримали повістки для прибуття до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Термін виконання: на період карантину

8. Виконавчому комітету Приморської міської ради разом з духовенством, релігійними організаціями вжити заходів щодо:

суворого дотримання вимог Постанови Кабінету Міністрів України під час проведення релігійних свят;

максимального проведення «онлайн» служінь;

збільшення кількості сесій благословення та зменшення їх тривалості;

фіксування вхідних дверей/блоків на територію та у приміщення культових споруд у відкритому стані;

встановлення заборони на здійснення обрядів, що передбачають фізичний контакт (наприклад – поцілунки святинь); 

встановлення обмеження на відвідування служби перед благословенням всередині храмів та забезпечити дотримання дистанції між прихожанами на вулиці не менше 1,5 м;

розміщення на вході до культових споруд засобів дезінфекції рук та пристроїв для безконтактного вимірювання температури.

Термін виконання: під час проведення релігійних свят, зокрема, Пасха (Великдень) і вихідних днів

9. Духовенству, релігійним організаціям організувати роботу щодо:

доведення до вірян єдиної позиції Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та забезпечити її виконання щодо святкування Вербної неділі та Великодня в умовах карантинних обмежень;

інформування прихожан на службах напередодні проведення релігійних обрядів, а також при вході до храмів щодо формату їх проведення;

вироблення рекомендацій для вірян стосовно відвідування обряду благословення та освячення їжі лише однієї особи від домогосподарства або родини (без відвідування всією родиною);

утримання від відвідування релігійних обрядів людьми похилого віку та з хронічними захворюваннями;

утримання від святкових обіймів та привітань з безпосереднім (фізичним) контактом між вірянами та служителями церкви;

обмеження відвідування та прийому гостей після проведення релігійних обрядів;

зосередження уваги під час проведення релігійних обрядів збереженню здоров’я та захисту сім’ї, вакцинації, захисту літніх людей, відповідальному ставленню до здоров’я та гігієни.

Термін виконання: до проведення релігійних свят, зокрема, Пасха (Великдень) і вихідних днів

10. Провідному спеціалісту з програмного забезпечення Приморської міської ради  за участю місцевих засобів масової інформації, у тому числі приватної форми власності (за згодою), зокрема, у соціальних мережах, офіційного веб-сайту Приморської міської ради, забезпечити:

широке інформування населення про встановлення на території  «червоного» рівня епідемічної небезпеки;

Термін виконання: на період встановлення «червоного» рівня епідемічної небезпеки

проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо необхідності дотримання обмежувальних протиепідемічних заходів, які передбачені «червоним» рівнем епідемічної небезпеки, зокрема, під час релігійних та травневих свят.

Термін виконання: на період карантину

Рішення Комісії прийнято одноголосно.

Секретар комісії                                                                              Наталія ЮРЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d bloggers like this: