Як отримати субсидію з 1 травня 2021 року

14 квітня 2021 року постановою КМУ №420 прийняті нововведення в підході до призначення житлових субсидій, якими підвищено адресність її надання, що дасть змогу користуватися нею громадянам, які найбільше цього потребують. А вже 19.05.2021 Уряд прийняв рішення (постанову №505) щодо уточнення змін в умовах призначення житлових субсидій, запропонованих Міністерством соціальної політики.

ДОМОГОСПОДАРСТВАМ, У ЯКИХ ВІДСУТНІ КРІТЕРІЇ, ЗА ЯКИХ ЖИТЛОВА СУБСИДІЯ НЕ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ, ПЕРЕДБАЧЕНО АВТОМАТИЧНЕ ПЕРЕПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ (БЕЗ ЗВЕРНЕНЬ ГРОМАДЯН).

Нові заяву та декларацію для призначення субсидії на наступний термін з травня поточного року необхідно подавати:


   – сім’ям, яким субсидія надавалася у грошовій безготівковій формі (тобто, субсидія не виплачувалась безпосередньо одержувачу готівкою, а перераховувалась на рахунки організацій-надавачів житлово-комунальних послуг через АТ «Ощадбанк»);

  – сім’ям, яким субсидія призначалась за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи);

  – сім’ям, яким субсидія призначалась без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (на фактично проживаючих осіб).

УВАГА!!! У разі подання документів протягом ТРАВНЯ-ВЕРЕСНЯ 2021 року субсидія призначається з 01 травня 2021 року

Протягом травня вересня 2021 року необхідно подати наступні документи:

-заяву про призначення та надання житлової субсидії

-декларацію про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії

При зверненні з питань призначення житлової субсидії при собі обов’язково необхідно мати:

паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код), інформацію про паспортні дані та реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) членів домогосподарства та членів їх сімей (в тому числі, які зареєстровані за іншою адресою), інформацію про особові рахунки організацій-надавачів житлово-комунальних послуг (зазначається у платіжних квитанціях або розрахункових книжках), інформацію про виплатні реквізити банківської установи для виплати субсидії, документ, в якому зазначено площу житла субсидіанта.

За необхідності також надати:

-документи, що підтверджують факт непроживання (якщо особа, яка зареєстрована в житловому приміщенні, фактично не проживає);

-договір найму (оренди) житла (у разі оренди житла);

– копію квітанції про сплату заборгованості з оплати ЖКП  або копію договору про реструктурізацію заборгованості, або копію ухвали про оскарження заборгованості в судовому порядку (у разі наявності заборгованості понад три місяці).

В заяві необхідно вказати:

-ПІБ заявника;

-зареєстроване місце проживання (для орендарів та ВПО – фактичне);

-мобільний номер телефону;

-паспортні дані;

– реєстраційний номер облікової картки платника податків;

-номер особового рахунку та найменування організації, що надає ЖКП.

В декларації необхідно  вказати:

-площу житла;

-дані про осіб, які входять до складу домогосподарства та зареєстровані в житловому приміщенні;

-дані про членів сім’ї осіб зі складу домогосподарства незалежно від реєстрації їхнього місця проживання;

– дані про доходи осіб, які входять до складу домогосподарства, а також членів сім’ї осіб зі складу домогосподарства;

-відомості про транспортні засоби із року випуску яких минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа), що перебувають у володінні;

– інформацію про витрати протягом 12 місяців перед зверненням, що перевищують 50 тис.грн.;

-інформація про придбання безготівкової або готівкової іноземної валюти, банківських металів (на суму понад 50 тис.грн.) протягом 12 місяців перед зверненням;

-відомості про наявність коштів на депозитних рахунках у розмірі що перевищує 100 тис.грн.;

-дані про суми аліментів, сплачених особам, які входять до складу домогосподарства, а також членам їх сімей;

-відомості про наявність у власності осіб, які входять до складу домогосподарства, а також членів їх сімей, житлових приміщень (з зазначенням адреси фактичного розташування).

ЖИТЛОВА СУБСИДІЯ НЕ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ, ЯКЩО:

1. Загальна  площа  житлового приміщення перевищує 130 кв.м для квартир та 230 кв.м для будинків (окрім виключних випадків)

2.Будь -хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства у власності має транспортний засіб з року випуску якого минуло менше 5 років або, якщо  в наявності є більше одного автомобіля, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).

3.У особи зі складу домогосподарства або члена сім’ї особи зі складу домогосподарства (які досягли 18-річного віку) на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення  житлової субсидії:

-взагалі відсутні доходи, або:

-нарахований середньомісячний дохід менший ніж розмір мінімальної заробітної плати, та/або

-ними або за них не сплачено  ЄСВ у розмірі, не меншому від мінімального, сумарного протягом трьох місяців у періоді (окрім виключних випадків)

– такі особи перебували за кордоном сукупно більше 60 днів (окрім виключних випадків)

4. Будь -хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням здійснили купівлю або інший платіж  на суму понад 50 тис.грн.

5. Наявна інформація щодо простроченої понад три місяці заборгованості з оплати ЖКП (понад 340 грн.)

6.Громадянин не повернув надмірно перераховану (виплачену) суму субсидії за попередні періоди її одержання на вимогу управління або не сплачує суми до повернення, визначені управлінням

7. У складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які за даними Єдиного реєстру боржників, мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці (окрім виключних випадків)

8. Особа зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства має у власності більше ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок) (окрім виключних випадків).

9. Особа зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства  на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, мають на депозитному банківському рахунку кошти у сумі понад 100 тис.грн.

10. Особа зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства  протягом 12 місяців перед зверненням здійснили операції з купівлі іноземної валюти (банківських металів) на суму понад 50 тис.грн.

Документи від громадян особисто приймаються спеціалістами Управління соціального захисту населення Приморської міської ради за адресою м.Приморськ, вул.Паркова, буд.91, каб. №2, а  також спеціалістами ЦНАП, старостами за  місцем проживання громадян (у селах громади) з дотриманням встановлених протиепідемічних заходів.

Документи на призначення субсидії також можливо подати в електронному вигляді через сайт Мінсоцполітики в розділі Е-сервіси за посиланням: https://subsidii.mlsp.gov.ua/ з накладанням електронного цифрового підпису.

Додаткову інформацію та консультації з питань призначення житлових субсидій  можна отримати за телефонами: 7-03-06, 7-03-04.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d bloggers like this: