Американський білий метелик – заходи захисту

Американський білий метелик – карантинний шкідник, завдяки своїй здатності до утворення спалахів розмноження американський білий метелик надзвичайно шкодочинний багатоїдний шкідник обмежено поширений на території  Приморська, який пошкоджує деревні та чагарникові рослини. Надає перевагу: шовковиці, клену ясенелистому, волоському горіхові, плодовим деревам.  Активний вночі та на світанку, вдень ховається під листям. Завдяки прихованому, нічному, способу життя та розвитку шкідника у двох поколіннях протягом року, територія поширення цього карантинного організму постійно збільшується.  Якщо заходи з боротьби застосувати своєчасно, то шкодочинність буде зменшена у рази. Тому у випадку виявлення гнізд, гілки з ними потрібно зрізати, зібрати у пакети та знищити. Цей механічний метод боротьби є самий ефективний і обов’язково повинен бути застосований, тому що вирішальним чинником боротьби з шкідником є знищення його у першому поколінні. Якщо не буде проведено належної боротьби з цим поколінням, то друга літня генерація буде більш багаточисельною, та шкода, яку спричинять гусениці цієї генерації буде значною.

Оскільки, влітку проходить активне відродження, харчування та поширення гусениць, закликаємо всіх громадян бути уважними та при виявленні на деревах павутинних гнізд (характерна ознака наявності АБМ) та для обмеження подальшого розповсюдження   американського білого метелика необхідно дотримуватись комплексу карантинних заходів.

Заходи захисту:

  • обстеження багаторічних насаджень та смуг відчуження в період масової появи павутинних гнізд   американського білого метелика з гусінню ;
  • зрізання павутинних гнізд з гусінню (до розповзання) з послідуючим знищенням;
  • на заражених деревах видалення відмерлої кори і обмазування стебла вапном;
  • у разі пошкодження 20 % листя хімічна обробка на великих територіях, в лісосмугах, за межами населених пунктів препаратами згідно Переліку препаратів, дозволених до використання;
  • у межах населених пунктів – екологічно безпечними біологічними препаратами. (Актофіт (2,0 л/га), Бітоксибацилін (2,0 -3,0л/га)

                Звертаємо увагу на те, що боротьба з АБМ хімічними препаратами є проблематичною через санітарну зону в населених пунктах, тому рекомендується застосовувати біопрепарати, дія яких дає добрий результат проти гусениць молодших поколінь, але діють повільніше. Дуже важливо дотримуватись заходів безпеки та використовувати особисті засоби захисту.

  Однак для вдалого знищення цього небезпечного шкідника громадянам необхідно не бути байдужими до стану навколишніх насаджень і самостійно намагатись боротись з його розповсюдженням. Так необхідно регулярно обстежувати дерева у присадибному саду, ретельно оглядаючи крону дерева. Особливо ретельно оглядають шовковицю і клен ясенелистий, що ростуть на території або по межах саду, де зазвичай оселяється цей шкідник.  

    Сподіваємося на розуміння, бо тільки спільними зусиллями можна отримати позитивний результат і зупинити поширення цього шкідника. Лише співпраця на усіх рівнях дасть можливість не допустити розповсюдження шкідника та вчасно провести заходи для його знищення.

Відповідальність за дотриманням вимог законодавства у сфері карантину рослин щодо знищення американського білого метелика  покладатається  на землевласників та землекористувачів на території яких виявлено карантинного шкідника. Згідно ст. 12, ст. 47 Закону України «Про карантин рослин», правила фітосанітарного контролю є обов’язковими для виконання органами державної   влади та особами.

Головний спеціаліст –державний фітосанітарний інспектор                                         Л.В.Дроняк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d bloggers like this: