с.Преслав

Преслав — село в Україні, у Приморському районі Запорізької області. Населення становить 2109 осіб. Орган місцевого самоврядування – Преславська сільська рада, входить до складу Приморської міської ОТГ.

Село Преслав знаходиться на правому березі річки Обитічна за 1,5 км від Азовського моря (Обитічна затока) та за 12 км від районного центру. Вище за течією на відстані 4 км розташоване село Комишуватка. До найближчої залізничної станції Єлизаветівка на лінії Пологи—Бердянськ — 39 км.

Місцевість, де розташований Преслав, була заселеною ще в давні часи. В околицях села виявлено 4 поселення, а також кургани з похованнями доби бронзи (III—I тисячоліття до н. е.) та поселення скіфських часів (IV—III ст. до н. ери).

Починаючи з XIII ст. тут кочували ногайські татари. В 60-х роках XIX ст. ногайці виїхали до Туреччини. На спустілі землі царський уряд переселив у 1861 році македонських болгар (403 ревізькі душі), які після втечі з-під турецького іга тимчасово проживали в бессарабському селі Ташбунарі (тепер с. Кам’янка Ізмаїльського району Одеської області). На місці залишеного ногайцями аулу Шекли-2 вони заснували колонію, назвавши її на честь стародавньої столиці Болгарії Преславом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: